باز هم واو و باز هم انتخاب بهترین رمان متفاوت سال...

جشنواره واو امسال هم متفاوط ترین رمان سال را معرفی کرد. خب یه سالی رمان «کتاب بی نام اعترافات» «داوود غفارزرادگان» برنده‌ی این جایزه شد. من خواندمش و کلی لذت هم بردم و کلی هم به خاطر خواندن چنین رمان متفاوتی به نویسنده اش افرین و دست مریزاد گفتم. یادش به خیر که روی این کتاب نقدی هم نوشتم و تحویل مهدی قزلی سردبیر آن وقت‌های همشهری داستان دادم که خب چاپ هم کردند.

دلم می خواهد این رمان «مهبوط» که امسال برنده جایزه ی واو شده را هم بخوانم. مطمئنم لذت زیبایی شناختی دوباره به من می‌دهد. خدا به نویسنده‌اش خیر دهاد...

 

به گزارش ایسنا، رمان «مهبوط» نوشته‌ی مرتضی فخری برگزیده‌ی جایزه‌ی «واو» شد و «خنده‌ی شغال» وحید پاک‌طینت اثر تقدیری این جایزه.

همچنین نشر افراز به عنوان ناشر رمان متفاوت سال مورد تقدیر قرار گرفت.

داوران مرحله‌ی نهایی این جایزه، فائزه شاکری،‌ حسین فدوی،‌ بلقیس سلیمانی، ناهید توسلی و فیروز زنوزی جلالی بوده‌اند. پیش‌تر، «آتش به اختیار» (محمدرضا بایرامی - کتاب نیستان)، «باید بروم» (محمدهاشم اکبریانی - چشمه)، «پنجره زودتر می‌میرد» (پوریا عالمی - علم)، «خنده‌ی شغال» (وحید پاک‌طینت - چشمه)، «قانون قبیله‌ی پدری» (محمد هنرمند – نگیما)‌ و «مهبوط» (مرتضی فخری - افراز) به عنوان نامزدهای این جایزه‌ی ادبی معرفی شده بودند.

/ 2 نظر / 66 بازدید
الی

اون داوود غفرزادگان نه جواد !

احسان عبدلی

سلام مصطفی جان ممنون می شوم اگر داستان مثلث از خانم دانشور را در وبلاگ دوستان دوشنبه بخوانی ونقد کنی . نقد دوستان فرهیخته ای چون شما به بهتر نوشتم نویسندگان جوان کمک خواهد کرد