شروع به فعالیت سایت اینجا داستان

همه لذت ما از نوشتن و خواندن داستان در یک کلمه خلاصه می شود: تخیل! تخیل کردن است که به نویسنده، ذوق نوشتن می دهد. ذوق نگاه کردن به دنیایی متفاوت از دل جهانی که سختی های آن ما را به زحمت انداخته است. اینجا داستان به شما یاد می دهد که چه طور، از تخیل خود برای داشتن دنیایی متفاوت استفاده کنید. این جا برخلاف نقدها و یادداشت هایی که روی داستان ها می خوانید، یا آموزش های خشک داستانی، تخیل خود را برای بازخوانی و نگارش یک داستان کوتاه یا بلند را تجربه می کنید.

لذت بردن از داستان کوتاه با اینجا داستان 

این جا یاد می گیریم اشتباه کنیم و لذت ببریم. اشتباه کردن بخشی از نوشتن است. هیچ اثر ماندگاری در دنیای ادبیات و سینما پیدا نمی کنید که منتقدان سفت و سختی نداشته باشد و هیچ نویسنده ای نیست که از گزند زبان نیشدار منتقدان فرار کرده باشد. اما چیزی که باعث می شود باز هم بنویسیم و بخوانیم و ببینیم، تخیلی است که در هنر وجود دارد. تکنیک بالاتر، فرم های متفاوت هنری، توانایی بالا در نوشتن و هنرمند بودن و... هیچ کدام باعث نمی شود که مخاطبان بیشتری داشته باشیم، منتقدان کمتر به جانمان بیافتند و یا دوستان بیشتری پیدا کنیم. ما می نویسیم فقط به این دلیل که تخیلمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم. تنها چیزی که نیاز داریم یاد بگیریم این است که چه طور این تخیل را روی کاغذ بیاوریم، تا بهتر در ذهن مخاطب قرار بگیرد، افراد بیشتری با آن ارتباط برقرار کنند و ماندگارتر باشد. در حقیقت این تکنیک ها و روش ها برای بهتر شدن اثرمان هستند. اثر به معنای تاثیر هم می تواند باشد. اثری که تاثیر هم می گذارد.

این جا داستان را دنبال کنید. این جا روزنامه، هفته نامه، ماهنامه یا فصلنامه نیست. اینجا داستان را هر بار که باز کنید، می  توانید مطلبی نو ببینید. با ما همراه باشید.

آدرس سایت: www.dastaa.ir

 

کانال اینجا داستان: http://t.me/das_tann 

/ 0 نظر / 194 بازدید